Trump: V kontaktu s Rusy jsme nebyli. Flynn rezignoval, protože špatně informoval viceprezidenta

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 2. 2017 0:00
Donald Trump ve čtvrtek odmítl, že by on nebo jeho volební štáb byl v kontaktu s Rusy. Rovněž odmítá tvrzení, že pověřil svého již bývalého bezpečnostního poradce Michaela Flynna jednáním s ruským velvyslanectvím o amerických sankcích ještě před Trumpovou prezidentskou inaugurací. O Flynnovu odchodu řekl, že svého poradce o rezignaci požádal, protože se mu nelíbil způsob, jak o telefonátech s ruskou ambasádou informoval viceprezidenta Mika Pence.
Americký prezident Donald Trump.
Americký prezident Donald Trump. | Foto: Reuters

Washington - Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek na tiskové konferenci důrazně popřel, že by jeho volební poradci byli v kontaktu s Rusy či že by on sám byl v nějakém spojení s Ruskem. Rovněž odmítl spekulace, že by svého nyní již bývalého bezpečnostního poradce Michaela Flynna požádal, aby ještě před Trumpovou prezidentskou inaugurací jednal s ruským velvyslanectvím o amerických sankcích proti Rusku.

Právě kvůli nejasným kontaktům s ruským zastupitelským úřadem během kampaně před americkými prezidentskými volbami a během přebírání moci Trumpem odstoupil Flynn z funkce.

Trump ve čtvrtek k Flynnovu odchodu řekl, že svého poradce o rezignaci požádal, protože se mu nelíbil způsob, jak o telefonátech s ruskou ambasádou informoval viceprezidenta Mika Pence. "Problém je, že viceprezidenta řádně neinformoval a pak říkal, že si nepamatuje," dodal Trump.

Flynn nejdříve tvrdil, že s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem o sankcích nehovořil, a to samé řekl i Penceovi. Později však uvedl, že o sankcích s velvyslancem mohl hovořit, ačkoli si to nyní nevybavuje.

 

Právě se děje

Další zprávy