reklama
 
 

Trump odletěl do Vietnamu za Kimem. Summit bude "naprosto úžasný", vzkazuje

25. 2. 2019 20:44
Americký prezident Donald Trump v pondělí odletěl z letecké základny Andrews u Washingtonu do vietnamského hlavního města Hanoje ke druhé schůzce se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Před odletem v Bílém domě prohlásil, že summit bude "naprosto úžasný". Řekl také, že Kim s ním mluví o záležitostech, o nichž zatím nikdy s nikým nemluvil.

Prezident zopakoval, že jeho hlavním cílem v jednání se severokorejským diktátorem je denuklearizace Korejského poloostrova. Odměnou podle Trumpa bude pro KLDR nebývalý ekonomický rozmach.

"(Kim Čong-un) bude mít stát, který vytvoří spoustu rychlostních rekordů, pokud jde o ekonomiku," řekl šéf Bílého domu.

V neděli Trump skupině amerických guvernérů řekl, že na denuklearizaci nijak nespěchá. "Dokud nejsou zkoušky (jaderných zbraní), jsme spokojeni," řekl podle televize ABC.

Loni v červnu na první schůzce s Kimem prezident podepsal dokument, v němž KLDR slíbila úplnou a ověřitelnou denuklearizaci. Podle amerických zpravodajských služeb ale zatím zůstalo u slov.

Do Vietnamu dorazí Trump v úterý večer. Ve středu ráno má na programu schůzku s vietnamským prezidentem Nguyenem Phu Trongem, po níž má následovat dvoudenní summit s Kimem.

autor: ČTK | 25. 2. 2019 20:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama