reklama
 
 

Trump navrhl na velvyslankyni při OSN Craftovou, která s manželem sponzoruje stranu

23. 2. 2019 7:23
Americký prezident Donald Trump navrhl na velvyslankyni USA při OSN Kelly Craftovou, která je v současnosti americkou velvyslankyní v Kanadě. Trump o tom informoval na svém twitterovém účtu.

V prosinci americký prezident na post velvyslankyně USA při OSN vybral Heather Nauertovou. Ta však tento měsíc nominaci z rodinných a osobních důvodů odmítla. Nauertová měla na velvyslaneckém postu nahradit Nikki Haleyovou, která v říjnu oznámila, že ke konci loňského roku funkci opustí.

Nominaci Craftové ještě musí potvrdit Senát. "Kelly dělá vynikající práci při reprezentaci naší země," napsal Trump na twitteru. "Nemám pochyb, že pod jejím vedením bude naše země reprezentována na nejvyšší úrovni," dodal.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo označil Craftovou za "mimořádně dobře kvalifikovanou" a za "vynikající zastánkyni americké národní bezpečnosti a ekonomických zájmů v Kanadě". Podle zdrojů agentury AP podporuje nominaci Craftové rovněž šéf republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell.

Craftová se podle zdroje agentury Reuters v pátek v Oválné pracovně Bílého domu setkala s Trumpem, Pompeem a poradcem pro národní bezpečnost Johnem Boltonem. Zdroj rovněž uvedl, že Craftová si získala pověst tvrdé vyjednávačky během rozhovorů o nové obchodní dohodě s Kanadou a Mexikem.

Manželem Craftové je miliardář Joe Craft působící v uhelném průmyslu. Manželský pár je významným sponzorem republikánské strany a podle listu The Washington Post v roce 2016 poskytl na volební kampaň republikánských kandidátů zhruba 1,5 milionu dolarů (34 milionů Kč).

autor: ČTK | 23. 2. 2019 7:23

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama