Trump nabídl křeslo poradce národní bezpečnosti Michaelu Flynnovi, který chce sblížení s Ruskem

ČTK ČTK
18. 11. 2016 5:56
Budoucí americký prezident Donald Trump nabídl místo poradce národní bezpečnosti ve svém prezidentském týmu penzionovanému generálporučíkovi Michaelu Flynnovi. Ten je mimo jiné zastáncem bližších vztahů s Ruskem a tvrdšího postupu USA vůči teroristické organizaci Islámský stát (IS). Flynn se zatím nevyjádřil, zda funkci přijme. Bývalý šéf vojenské rozvědky DIA Flynn, jemuž bude příští měsíc osmapadesát let, byl blízkým poradcem Trumpa v předvolební kampani. V minulosti proslul jako břitký kritik Obamovy administrativy a v roce 2014 byl odvolán z funkce ředitele vojenské rozvědky.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 18 minutami

Syrská armáda zasáhla proti izraelským střelám nad Damaškem

Syrská protivzdušná obrana zasáhla proti izraelskému raketovému útoku mířícímu na jižní okraj Damašku. V neděli o tom informovala syrská televize a další média, na něž se odvolala agentura Reuters. Sýrie zatím neohlásila žádné oběti. Mluvčí izraelské armády odmítl informaci o útoku komentovat.

Syrská armáda tvrdí, že protivzdušná obrana většinu izraelských střel zlikvidovala dřív, než dopadly na cíl. "Naše protivzdušná obrana nad Damaškem zneškodnila nepřátelské rakety," oznámila syrská agentura SANA.

Izrael podniká v Sýrii útoky hlavně na íránské oddíly a jejich spojence z libanonského Hizballáhu. Jeho snahou je zabránit Íránu Hizballáh vyzbrojovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy