reklama
 
 

Trump má zájem o schůzku s Putinem. Pro svět je lepší, když budeme mít dobré vztahy, tvrdí Bílý dům

16. 4. 2018 19:39
Mluvčí zároveň dodala, že prezident USA konkrétní schůzku s kremelským šéfem v plánu zatím nemá.

Washington - Americký prezident Donald Trump pořád stojí o setkání s ruským vůdcem Vladimirem Putinem. Oznámila to  novinářům mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová. Dodala nicméně, že prezident USA konkrétní schůzku s kremelským šéfem v plánu zatím nemá.

"Prezident stále stojí o to, aby si s Putinem pohovořil," řekla Sandersová. "Domnívá se, že pro svět bude lepší, pokud budou obě země udržovat dobré vztahy. Bude to ale záležet na chování Ruska," konstatovala.

Spekulace o brzkém rusko-americkém summitu posílil sám prezident USA, když v březnu blahopřál Putinovi ke znovuzvolení hlavou státu. Novinářům pak řekl, že se s Putinem hodlá v "nepříliš vzdálené budoucnosti" sejít. S ruským prezidentem chce prý hovořit především o závodech ve zbrojení mezi oběma zeměmi, které "se vymykají kontrole".

Kreml ale minulý týden oznámil, že Putin nemá na programu ani telefonát s Trumpem. "Putin zatím rozhovor s Trumpem v programu nemá, Moskva ani Washington takovou besedu neiniciovaly," prohlásil prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov.

Sandersová novináře informovala, že prezident USA neustoupil od svého záměru odvolat ze Sýrie americké vojáky. I po raketovém úderu proti Sýrii, při němž USA, Británie a Francie minulý týden zničily některá syrská výzkumná zařízení, prezidentův zájem o stažení amerických vojáků trvá, řekla mluvčí.

Žádný časový plán ale Bílý dům nemá, dodala. Časový plán odchodu vojsku USA ze Sýrie Bílý dům nemá.

autor: ČTK | 16. 4. 2018 19:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama