Trump jednal s bývalou šéfkou Hewlett-Packard Fiorinaovou, údajně o funkci šéfa rozvědek

ČTK ČTK
12. 12. 2016 19:40
Donald Trump se sešel někdejší šéfkou společnosti Hewlett-Packard Carly Fiorinaovou, se kterou soupeřil ve stranických primárkách. Podle New York Times by Fiorinaová mohla obsadit post ředitelky amerických tajných služeb. Za kandidáty na budoucího šéfa zpravodajských služeb média dosud označovala admirála Michaela Rogerse, bývalou poradkyni ministerstva pro vnitřní bezpečnost Frances Townsendovou a penzionovaného generála Davida Petraeuse.
Carla Fiorinaová
Carla Fiorinaová | Foto: Reuters

New York - Zvolený americký prezident Donald Trump se sešel se svou soupeřkou ze stranických primárek, někdejší šéfkou společnosti Hewlett-Packard Carly Fiorinaovou. Podle listu The New York Times spolu diskutovali o její možné nominaci na vlivný post ředitelky amerických tajných služeb.

Fiorinaová se během kampaně opakovaně dostávala do střetu s Trumpem, ale nakonec už v únoru z boje o republikánskou nominaci odstoupila. Další neúspěšný kandidát Ted Cruz si ji pak vybral jako kandidátku na post viceprezidenta.

Trump tehdy Cruzův výběr označil za plýtvání časem a za "zoufalý pokus zachránit ztracenou kampaň političkou, která jen mluví a skutek utek".

Ředitel národních zpravodajských služeb je hlavním bezpečnostním poradcem amemrického prezidenta a jeho úkolem je koordinace amerického civilního a vojenského špionážního aparátu. Tuto funkci, jejíž obsazení podléhá schválení v Senátu, nyní zastává James Clapper.

Za kandidáty na budoucího šéfa zpravodajských služeb média dosud označovala admirála Michaela Rogerse, bývalou poradkyni ministerstva pro vnitřní bezpečnost Frances Townsendovou a penzionovaného generála Davida Petraeuse, o kterém se rovněž hovoří v souvislosti s obsazením křesla ministra zahraničí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy