Trump: Obchodní vztahy s Kanadou jsou velmi výjimečné. A my je ještě vylepšíme

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 2. 2017 21:38
Americký prezident Trump chce vylepšit vzájemné obchodní vztahy s Kanadou. Prohlásil to po pondělním jednání s kanadským premiérem Trudeauem. Trump tak reagoval na dotaz novinářů k možným změnám Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA), kterou americký prezident považuje za špatnou. Trudeau uvedl, že mnoho Kanaďanů hledí na očekávané změny dohody s obavami, neboť jejich pracovní místa závisejí na propojení americké a kanadské ekonomiky. "Obchodní vztahy s Kanadou jsou velmi výjimečné. A my je ještě vylepšíme," řekl Trump. Dodal, že situace na severní hranici USA je naprosto odlišná od té jižní mexické.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy