Trump chce doplnit nejvyšší soud konzervativcem a umlčet kritiky

ČTK ČTK
18. 5. 2016 23:40
Převaha konzervativních soudců znovu nastane u amerického nejvyššího soudu, pokud bude prezidentem zvolen Donald Trump. Předpokládaný republikánský kandidát dnes zveřejnil seznam 11 jmen, z nichž hodlá vybrat nástupce zemřelého Antonina Scalii. Mezi jmenovanými soudci jsou podle agentury AP výhradně konzervativní běloši z federálních či státních soudů v celkem deseti státech. Tři jména patří ženám. Podle médií tím chce newyorský miliardář zahnat obavy nepřátelsky nakloněné části strany, podle níž jsou některé jeho názory bližší demokratům. Současný prezident Obama vybral jako náhradu za Scaliu umírněného Merricka Garlanda, republikáni ovládající Senát ho však odmítají jmenovat.
Donald Trump
Donald Trump | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy