Trump chce jmenovat šéfa FBI příští týden. Pohovory s kandidáty už začaly

ČTK ČTK
13. 5. 2017 17:21
Americký prezident Donald Trump chce urychleně jmenovat nového ředitele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). První pohovory s možnými nástupci Jamese Comeyho, kterého Trump z čela FBI překvapivě odvolal tento týden, začaly v sobotu. Podle stanice BBC se ministr spravedlnosti Jeff Sessions a jeho náměstek Rod Rosenstein sejdou se čtyřmi možnými kandidáty. Bude mezi nimi i úřadující šéf FBI Andrew McCabe. Americká média uvádějí, že se pro funkci uvažuje o 11 lidech. Jedním z nich je i někdejší republikánský kongresman Mike Rogers, který v minulosti vedl sněmovní výbor pro tajné služby a sám v FBI působil. Podle Trumpa by nový ředitel mohl být znám už příští týden.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

Další zprávy