Donald je báječný vůdce, řekla Trumpová. Obvinili ji, že okopírovala Obamovou

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 7. 2016 7:03
"Pokud hledáte někoho, kdo za vás bude bojovat, tak on je tím pravým. Nikdy a za žádných okolností se nevzdá." Těmito slovy představila Melanie Trumpová svého manžela a kandidáta na prezidenta USA. "Donald je báječný vůdce, který nyní bude pracovat pro vás," ujistila účastníky nominačního sjezdu Republikánské strany v Clevelandu. Vzápětí ale byla obviněna, že okopírovala projev Michelle Obamové z roku 2008.
Melania Trumpová se svým manželem na sjezdu republikánů v Clevelandu.
Melania Trumpová se svým manželem na sjezdu republikánů v Clevelandu. | Foto: Reuters

Cleveland - Donald Trump je tím nejlepším kandidátem na prezidenta Spojených států. Na republikánském sjezdu Clevelandu to prohlásila jeho manželka Melanie.

Podle ní realitní magnát představuje ten správný a potřebný vzor pro mládež a zastupuje nejen bohaté Američany, ale i ty chudé, stejně tak bělochy, černochy nebo křesťany, židy a muslimy.

"Pokud hledáte někoho, kdo za vás bude bojovat, tak on je tím pravým. Nikdy a za žádných okolností se nevzdá," řekla Melanie na adresu svého muže jako možného budoucího prezidenta. Trump, který se na pódiu nečekaně objevil, ačkoli má projev naplánován až na čtvrtek, krátkým proslovem uvedl svou ženu k řečnickému pultu. Delegátům sjezdu ji představil jako budoucí první dámu.

Trumpová, která se narodila ve Slovinsku v době, kdy bylo součástí Jugoslávie, vylíčila svůj životní příběh. Obzvláště pak zdůraznila získání amerického občanství, což je podle ní pocta, které není na světě rovno. "Velmi miluji Ameriku, stejně jako můj muž," řekla.

"Donald je báječný vůdce, který nyní bude pracovat pro vás," řekla s tím, že Trump jako prezident nikdy nikoho nenechá v potížích. Jako první dáma se chce věnovat těm nejpotřebnějším, především pak dětem a ženám. Zavázala se, že jejím cílem bude zajistit všem dětem v USA bezpečí a přístup ke vzdělání.

Projev Trumpové byl očekáván s napětím, neboť sice svého manžela během jeho prezidentské kampaně opakovaně podpořila, nikdy však nevystoupila na takto zásadní události. Americká média si ale povšimla, že Melanie částečně okopírovala projev současné první dámy Michelle Obamové z roku 2008.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy