V Trumpově části Pensylvánie: Médiím nevěříme. Biden bude loutka levičáků

Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
8. 11. 2020 0:28
Reportéři agentury Reuters zavítali do "nejčervenějšího" dílku Pensylvánie - do okresu Juniata, kde Donald Trump získal 80 procent hlasů. Jedná se o venkovskou oblast, kde žijí převážně bílí obyvatelé s nižším vzděláním, najdeme tu malebné kostely, farmy pro chov hospodářských zvířat či továrny. Z výsledků voleb jsou místní rozčarovaní. 
Kayla Doyleová, 35letá Trumpova příznivkyně a majitelka hospody GridIron Pub.
Kayla Doyleová, 35letá Trumpova příznivkyně a majitelka hospody GridIron Pub. | Foto: Reuters

"Je to nechutné a smutné," nechala se slyšet Kayla Doyleová, 35letá Trumpova příznivkyně a majitelka hospody GridIron Pub na hlavní ulici ve městě Mifflintown. "Myslím, že volby byly zmanipulované," dodává. 

Před starým cihlovým domem zdobící obří cedule "Trump-Pence" stojí Crystal Lauverová (54). Říká, že nepřijímá odhady televizních stanic, že se Biden stal prezidentem. Nevěří jim. Trumpovou rétorikou dodává, že se demokraté snažili ukrást volby podvodem, jsou to komunisté a nenávidí Ameriku. Dodává, že Trump úspěšně zpochybní výsledek u soudu.

Herbie Stoner 53letý fanoušek Trumpa, uvedl, že Demokratická strana mu přijde podezřelá, nezdají se mu ani letošní volby.  Rovněž se obává, že Bidenův úřad nepodpoří v regionu takových pracovních míst jako Trump. Nicméně je prý ochoten dát Bidenu šanci. "Budeme to muset přijmout a doufat, že pro naši zemi udělá to nejlepší," uzavírá smířlivě  Stoner.

Výzdoba obce Mifflintown nenechává nikoho na pochybách, koho tu volili.
Výzdoba obce Mifflintown nenechává nikoho na pochybách, koho tu volili. | Foto: Reuters

I další obyvatelé poukazují na nízkou nezaměstnanost a také na zrušení předpisů, které poškozují farmy a továrny. Trump si je získal i odporem k potratům, obchodní válkou s Čínou, a dokonce uvádějí, že zvládl pandemii koronaviru a udělal v tomto ohledu jen n velmi málo chyb. Získal si je i svým postojem "zákona a pořádku" během celonárodních protestů po po květnové smrti Afroameričana George Floyda. Tenhle kraj je zkrátka z 97 procent "bílý." A také velmi konzervativní.

Volby tu probírají v zaplněných hospodách, nedodržují sociální distanc, nenosí roušky, objímají se, podávají si ruce a líbají se. Prohlašují, že Biden má demenci a bude jen loutkou krajní levice. Ostatně i zde se pozná Trumpova rétorika.

Rozdíl mezi venkovem a městem ukazuje těžký úkol, před nímž stojí Biden: získat si voliče mimo velká města, kteří jsou skeptičtí vůči jeho agendě a domnívají se, že Trump byl prvním prezidentem, který zohledňoval jejich zájmy.

Video: Trump vyzývá k nepokojům. Zahrává si s ohněm, říká Anýž

Změnil jsem názor, Biden má teď blíž k vítězství, kvůli dopočítávání hlasů obrátil, výsledky voleb budou známy do zítřka, říká Daniel Anýž. | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy