reklama
 
 

Trump a Macron se sešli v New Yorku. Mluvili o obchodu i terorismu

25. 9. 2018 6:47
Macron a Trump se sešli v New Yorku. Jednají o terorismu a obchodu | Video: Reuters |  00:44
Trump na Twitteru napsal, že ho s Macronem pojí na 99 procent dobré zkušenosti.

New York - Americký prezident Donald Trump se v pondělí na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku sešel se svým francouzským kolegou Emmanuelem Macronem. Témata rozhovoru byla mimo jiné obchodování, bezpečnost a terorismus.

"Bylo pro mě velkou ctí přivítat zde v New Yorku tento večer prezidenta Francie Emmanuela Macrona," napsal Trump na Twitteru v pondělí pozdě večer místního času (nad ránem SELČ).

Trump ještě před začátkem jednání řekl, že s Macronem ho pojí velmi dobré zkušenosti, i když připustil výjimečný nesoulad. "Příležitostně ne tak dobré, ale v 99 procentech velmi dobré," řekl šéf Bílého domu o vztazích s francouzským prezidentem. V této souvislosti připomněl státní večeři, kterou letos pro Macrona uspořádal, a večeři na Eiffelově věži, kterou naopak pro něj loni přichystal francouzský prezident.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo na Twitteru napsal, že schůzka Trumpa s Macronem byla příležitostí prohloubit historický vztah mezi USA a Francií. "Nadále společně pracujeme na zvládání celosvětových strategických výzev," uvedl Pompeo.

autor: ČTK | 25. 9. 2018 6:47

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama