Tropická bouře Gert se změnila v hurikán, míří na severovýchod

ČTK ČTK
15. 8. 2017 21:08
Tropická bouře Gert, která se zformovala nad západním Atlantikem, se změnila v hurikán a obrátila se severovýchodním směrem. Oznámilo to americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Gert, druhý hurikán sezóny, se pohybuje rychlostí 17 kilometrů za hodinu. Podle předpovědí by měl Gert nepříznivě ovlivňovat počasí na pobřeží amerických států Severní Karolína a Virginie. Během dvou dnů se rychlost jeho postupu má zvýšit, zamířit má směrem k New Yorku. Do kategorie hurikánů spadají bouře provázené větrem přesahujícím rychlost 119 kilometrů v hodině. Asi 1600 kilometrů východně od souostroví Malé Antily se zformovala nová bouře směřující do Karibiku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy