Tříletý hoch zastřelil roční dítě, zbraň našel doma

ČTK ČTK
13. 4. 2015 11:22
Podobné tragédie nejsou v USA i kvůli volným pravidlům prodeje zbraní dlouhodobě nijak výjimečné, v posledních letech se ale statistiky zhoršují.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Cleveland - Tříletý chlapec zastřelil ročního kojence pistolí, kterou v neděli našel v rodinném domě v Clevelandu v americkém státě Ohio.

Podle policie byla v době tragédie v domě matka, která však nedokázala neštěstí zabránit. Policisté vyšetřují, kdo pistoli zanechal v dosahu dětí, za což bude možné vznést obvinění.

Chlapec, který podle agentury AP žil v domě s matkou a dalšími dvěma malými dětmi, namířil na kojence nedostatečně zabezpečenou zbraň a zasáhl ho přímo do obličeje.

Dítě bylo převezeno do nemocnice, lékaři mu však již nedokázali pomoci.

"Tahle fascinace zbraněmi, kterou máme nejen v našem městě, ale v celé zemi, musí skončit. Je to nesmyslně zmařený život," řekl novinářům šéf clevelandské policie Calvin Williams, podle něhož může být v souvislosti s neštěstím obviněn člověk, který zbraň zanechal v dosahu dětí.

Případů přibývá

Podobné tragédie nejsou v USA i kvůli volným pravidlům prodeje zbraní dlouhodobě nijak výjimečné, v posledních letech se ale statistiky zhoršují.

Počet incidentů, při nichž se obětí střelby stávají malé děti, za poslední desetiletí stoupl téměř o dvě třetiny oproti číslům z konce minulého století.

Americké nemocnice evidují každoročně asi 500 dětí, které podlehnou střelným zraněním. Zpřísnění pravidel regulujících držení zbraní se ale kvůli mocné lobby majitelů zbraní na federální úrovni dlouhodobě nedaří.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy