Třicítky na slunci a koupání v moři. Řekové si užívají mimořádné teplo

Řekové zažívají jeden z nejteplejších lednů za poslední desetiletí. V průměru jsou tu teploty až o 15 stupňů vyšší než obvykle ve stejnou dobu. Ve středním Řecku o víkendu naměřili více než 20 stupňů, na Krétě 26 stupňů, a jak uvidíte ve videu, teploměry v Aténách naměřily na slunci až 31 stupňů.
Třicítky na slunci a koupání v moři. Řekové si užívají nezvyklé teplo | Video: Reuters

Zatímco tedy Španělé o víkendu odhrnovali až půlmetrovou nadílku sněhu a například po Madridu se dostali jedině na lyžích, Řekové se procházeli po pobřežních promenádách a řada z nich se odvážila i do moře.

V Řecku je stále zavřená velká část obchodů. Lidé musí hlásit opuštění domu nebo mít u sebe formulář s uvedením důvodu. Ven smí na nákup, do práce, k lékaři, kvůli venčení psa nebo na zdravotní procházku, ale jen ve dvou. Země v pátek znovu prodloužila celostátní karanténu, která zatím tedy bude platit nejméně do 18. ledna.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy