Muž v německém vlaku pobodal tři lidi, přemohl ho policista a další cestující

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 5. 2022 15:22
Tři lidi v pátek ráno ve vlaku na západě Německa pobodal jedenatřicetiletý muž narozený v Iráku, než ho přemohli policista a další cestující. Trojice pobodaných je v péči lékařů, žádný ale podle zpravodajského webu wa.de není v ohrožení života. Podle agentury DPA nyní úřady prověřují možnou islamistickou motivaci útočníka.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Útok se odehrál v regionálním vlaku poblíž Cách v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku, kde se v neděli uskuteční zemské volby. Kolem 7:40, poté co vlak opustil stanici ve městě Herzogenrath u hranic s Nizozemskem, muž vytáhl nůž a zaútočil na další pasažéry. Naštěstí ho brzy přemohl a zatkl policista, který jel vlakem na svou služebnu, uvedla policie v Kolíně nad Rýnem. Pomohla mu při tom dvojice spolucestujících.

Ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herbert Reul útok odsoudil jako "krutý čin". Ocenil obrovskou odvahu trojice, která útočníka zastavila. Reul také uvedl, že v roce 2017 úřady pojaly podezření, že by mohl být muž narozený v Iráku islamistou. Žil tehdy v uprchlickém zařízení, výrazně se změnil a mimo jiné si nechal narůst plnovous.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy