Tři Čechy zasypala lavina, dva z nich zemřeli

Zahraničí Zahraničí
22. 3. 2010 19:20
Lavina spadla v okolí vrchu Borišov ve Velké Fatře
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Bratislava - Trojici Čechů zasypala v Necpalské dolině ve Velké Fatře lavina. Informovala o tom slovenská televize TA3, která původně uvedla, že šlo o šest lidí. To se nakonec nepotvrdilo.

Podle nejnovějších informací zahynuli pod lavinou dva Češi. Lavina zasáhla ještě třetí českou lyžařku, ta ale vyvázla sama. ČTK to řekla mluvčí slovenské letecké záchranné služby Sylvia Galajdová.

"Při lyžování na severní straně (hory) Borišov se uvolnila lavina, pod níž zůstali tři Češi. Žena ale podle dostupných informací skončila blízko povrchu lavinového pole a přežila vše bez zranění," řekla mluvčí. "Jednoho z mužů se podařilo najít pod 1,5metrovou vrstvou sněhu bez známek života. Tělo druhého bylo nalezeno později asi pod třímetrovou vrstvou sněhu, nebylo mu však už pomoci," dodala.

Lavina spadla v pondělí krátce před polednem.

Vrch Borišov (1510 metrů) se nachází v blízkosti křižovatky několika turistických tras v západní části Velké Fatry.

"Na jeho vrchol nevede značkovaný chodník. Jeho strmé a zčásti nezalesněné svahy postihují často sněhové sesuvy nebo laviny," napsal server Aktuálne.sk.

Minulý týden zasypala lavina dva české snowboardisty v Malé Fatře.

Neštěstí se stalo kolem třetí hodiny odpolední během jejich výstupu na Poludňový grúň směrem do Vrátné. Lavina zavalila oba snowboardisty, jeden z nich se ale ze sněhu částečně vyhrabal a zavolal pomoc. Druhý z nich však nepřežil.

 

Právě se děje

Další zprávy