Tragický dopad střeleb na školách v USA: Třetí oběť si v posledních dnech vzala život

Michal Polák Michal Polák
Aktualizováno 25. 3. 2019 21:58
Již třetí sebevraždu v posledních dvou týdnech vyšetřuje policie v USA v souvislosti s masakry na tamních školách. Informovala o tom agentura Reuters. Policie v Newtownu v pondělí nalezla bez známek života Jeremyho Richmana, jehož šestiletá dcera byla jednou z dvaceti dětských obětí, které v roce 2012 zabil střelec Adam Lanza.
Smutek po střelbě na škole v Parklandu, únor 2018.
Smutek po střelbě na škole v Parklandu, únor 2018. | Foto: Reuters

Tělo Richmana bylo nalezen v 7:00 místního času v kanceláři, kterou si pronajímal na radnici v Newtownu. Kriminalisté informovali, že zdravotníci stále neznají příčinu úmrtí.

Podle místní policie si oběť vzala život. "Zdá se, že šlo o sebevraždu. Policie nebude zveřejňovat žádné detaily týkající se samotného provedení. Můžeme pouze informovat, že nemáme žádné indicie, které by zpochybňovaly naši verzi," informovalo newtownský policejní sbor v prohlášení.

49letý Richman založil nadaci Avielle, kterou pojmenoval po své zesnulé šestileté dceři. Nadace si dala za cíl prevenci násilí přostřednictvím výzkumu mozku.

Před týdnem v neděli si vzala život 19letá Sydney Aiellová, která přežila loňský útok na škole v Parklandu, při němž zemřelo 17 lidí. Dívka se od tragédie potýkala s pocitem viny a podle její matky jí byla diagnostikována posttraumatická stresová porucha. Připomněl americký server The Daily Beast.

V sobotu zemřel jiný přeživší z parklandského masakru, jehož jméno dosud není známé. Policie v Coral Spring potvrdila, že šlo také o sebevraždu. 

Video: Sebevraždy mužů? Stydí se přiznat, že mají problém, neumí o tom mluvit, říká Poljakov

Každý může přemýšlet o tom, že si sáhne na život, muži ale nejsou schopni dostatečně mluvit o svých problémech, říká Nikita Poljakov z Aktuálně.cz. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 47 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy