Tragický dopad střeleb na školách v USA: Třetí oběť si v posledních dnech vzala život

Michal Polák Michal Polák
Aktualizováno 25. 3. 2019 21:58
Již třetí sebevraždu v posledních dvou týdnech vyšetřuje policie v USA v souvislosti s masakry na tamních školách. Informovala o tom agentura Reuters. Policie v Newtownu v pondělí nalezla bez známek života Jeremyho Richmana, jehož šestiletá dcera byla jednou z dvaceti dětských obětí, které v roce 2012 zabil střelec Adam Lanza.
Smutek po střelbě na škole v Parklandu, únor 2018.
Smutek po střelbě na škole v Parklandu, únor 2018. | Foto: Reuters

Tělo Richmana bylo nalezen v 7:00 místního času v kanceláři, kterou si pronajímal na radnici v Newtownu. Kriminalisté informovali, že zdravotníci stále neznají příčinu úmrtí.

Podle místní policie si oběť vzala život. "Zdá se, že šlo o sebevraždu. Policie nebude zveřejňovat žádné detaily týkající se samotného provedení. Můžeme pouze informovat, že nemáme žádné indicie, které by zpochybňovaly naši verzi," informovalo newtownský policejní sbor v prohlášení.

49letý Richman založil nadaci Avielle, kterou pojmenoval po své zesnulé šestileté dceři. Nadace si dala za cíl prevenci násilí přostřednictvím výzkumu mozku.

Před týdnem v neděli si vzala život 19letá Sydney Aiellová, která přežila loňský útok na škole v Parklandu, při němž zemřelo 17 lidí. Dívka se od tragédie potýkala s pocitem viny a podle její matky jí byla diagnostikována posttraumatická stresová porucha. Připomněl americký server The Daily Beast.

V sobotu zemřel jiný přeživší z parklandského masakru, jehož jméno dosud není známé. Policie v Coral Spring potvrdila, že šlo také o sebevraždu. 

Video: Sebevraždy mužů? Stydí se přiznat, že mají problém, neumí o tom mluvit, říká Poljakov

Každý může přemýšlet o tom, že si sáhne na život, muži ale nejsou schopni dostatečně mluvit o svých problémech, říká Nikita Poljakov z Aktuálně.cz. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy