Tragický dopad střeleb na školách v USA: Třetí oběť si v posledních dnech vzala život

Michal Polák Michal Polák
Aktualizováno 25. 3. 2019 21:58
Již třetí sebevraždu v posledních dvou týdnech vyšetřuje policie v USA v souvislosti s masakry na tamních školách. Informovala o tom agentura Reuters. Policie v Newtownu v pondělí nalezla bez známek života Jeremyho Richmana, jehož šestiletá dcera byla jednou z dvaceti dětských obětí, které v roce 2012 zabil střelec Adam Lanza.
Smutek po střelbě na škole v Parklandu, únor 2018.
Smutek po střelbě na škole v Parklandu, únor 2018. | Foto: Reuters

Tělo Richmana bylo nalezen v 7:00 místního času v kanceláři, kterou si pronajímal na radnici v Newtownu. Kriminalisté informovali, že zdravotníci stále neznají příčinu úmrtí.

Podle místní policie si oběť vzala život. "Zdá se, že šlo o sebevraždu. Policie nebude zveřejňovat žádné detaily týkající se samotného provedení. Můžeme pouze informovat, že nemáme žádné indicie, které by zpochybňovaly naši verzi," informovalo newtownský policejní sbor v prohlášení.

49letý Richman založil nadaci Avielle, kterou pojmenoval po své zesnulé šestileté dceři. Nadace si dala za cíl prevenci násilí přostřednictvím výzkumu mozku.

Před týdnem v neděli si vzala život 19letá Sydney Aiellová, která přežila loňský útok na škole v Parklandu, při němž zemřelo 17 lidí. Dívka se od tragédie potýkala s pocitem viny a podle její matky jí byla diagnostikována posttraumatická stresová porucha. Připomněl americký server The Daily Beast.

V sobotu zemřel jiný přeživší z parklandského masakru, jehož jméno dosud není známé. Policie v Coral Spring potvrdila, že šlo také o sebevraždu. 

Video: Sebevraždy mužů? Stydí se přiznat, že mají problém, neumí o tom mluvit, říká Poljakov

Každý může přemýšlet o tom, že si sáhne na život, muži ale nejsou schopni dostatečně mluvit o svých problémech, říká Nikita Poljakov z Aktuálně.cz. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

Další zprávy