Tragický dopad střeleb na školách v USA: Třetí oběť si v posledních dnech vzala život

Michal Polák Michal Polák
Aktualizováno 25. 3. 2019 21:58
Již třetí sebevraždu v posledních dvou týdnech vyšetřuje policie v USA v souvislosti s masakry na tamních školách. Informovala o tom agentura Reuters. Policie v Newtownu v pondělí nalezla bez známek života Jeremyho Richmana, jehož šestiletá dcera byla jednou z dvaceti dětských obětí, které v roce 2012 zabil střelec Adam Lanza.
Smutek po střelbě na škole v Parklandu, únor 2018.
Smutek po střelbě na škole v Parklandu, únor 2018. | Foto: Reuters

Tělo Richmana bylo nalezen v 7:00 místního času v kanceláři, kterou si pronajímal na radnici v Newtownu. Kriminalisté informovali, že zdravotníci stále neznají příčinu úmrtí.

Podle místní policie si oběť vzala život. "Zdá se, že šlo o sebevraždu. Policie nebude zveřejňovat žádné detaily týkající se samotného provedení. Můžeme pouze informovat, že nemáme žádné indicie, které by zpochybňovaly naši verzi," informovalo newtownský policejní sbor v prohlášení.

49letý Richman založil nadaci Avielle, kterou pojmenoval po své zesnulé šestileté dceři. Nadace si dala za cíl prevenci násilí přostřednictvím výzkumu mozku.

Před týdnem v neděli si vzala život 19letá Sydney Aiellová, která přežila loňský útok na škole v Parklandu, při němž zemřelo 17 lidí. Dívka se od tragédie potýkala s pocitem viny a podle její matky jí byla diagnostikována posttraumatická stresová porucha. Připomněl americký server The Daily Beast.

V sobotu zemřel jiný přeživší z parklandského masakru, jehož jméno dosud není známé. Policie v Coral Spring potvrdila, že šlo také o sebevraždu. 

Video: Sebevraždy mužů? Stydí se přiznat, že mají problém, neumí o tom mluvit, říká Poljakov

Každý může přemýšlet o tom, že si sáhne na život, muži ale nejsou schopni dostatečně mluvit o svých problémech, říká Nikita Poljakov z Aktuálně.cz. | Video: Emma Smetana
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Šuráň po deseti letech končí jako prezident svazu minipivovarů, vystřídá ho Voldřich ze Zvíkova

Za nového prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů zvolila čtvrteční valná hromada Michala Voldřicha z Pivovarského dvoru Zvíkov. Po deseti letech vystřídá ve vedení Jana Šuráně, který byl v čele svazu od jeho vzniku. Na pozici už znovu nekandidoval, chce ale nadále organizovat hlavní svazové akce, jako je Festival minipivovarů na Pražském hradě a Jarní cenu sládků, která se koná právě na Zvíkově. Pro zvolení Voldřicha bylo všech 64 přítomných členů svazu.

Místopředsedy svazu se stali Radovan Koudelka ze Zámku Zábřeh - Ostrava a Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. "Bylo to hezkých deset let, podařilo se nám svaz založit a vybudovat to, že nás začali vnímat velcí (výrobci), malí i veřejnost," řekl končící prezident Šuráň.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Proud lávy ze sopky na ostrově La Palma výrazně zpomalil, možná do moře nedorazí

Proud lávy ze sopky na španělském ostrově La Palma od nedělní erupce výrazně zpomalil a možná tak ani nedorazí do moře, čehož se od počátku týdne mnozí odborníci obávají. Po střetu žhavé lávy s mořskou vodou by totiž podle vědců nastala chemická reakce, která by do vzduchu uvolnila obrovské množství páry s nebezpečnými látkami a kousky vulkanického skla. 

Láva, jejíž masa v místech dosahuje výšky až 12 metrů, se nyní pohybuje rychlostí asi čtyři metry za hodinu, v pondělí to přitom bylo asi 700 metrů za hodinu. Díky výraznému zpomalení možná láva na pobřeží ani nedorazí.

Láva na tomto Kanárském ostrově v Atlantiku zničila dosud na 166 hektarů a pohltila podle satelitních snímků asi 350 domů. Oběti ani zraněné si přírodní katastrofa nevyžádala, na šest tisíc lidí zůstává evakuováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy