reklama
 
 

Trest pro izraelského vojáka za zabití zraněného Palestince platí, potvrdil soud

30. 7. 2017 16:34
Izraelský vojenský soud odvolání izraelského vojáka Elora Azarii odsouzeného k 18 měsícům vězení zamítl. Soudci vojenského tribunálu ale zároveň odmítli i přísnější trest, kteří požadovali prokurátoři. Azariův případ je v Izraeli velmi sledován - část veřejnosti se vojáka zastává a jeho čin hodnotí jako obranu. Armádní vedení ovšem skutečnost, že voják střílel na Palestince ležícího na zemi, považuje za vraždu.

Tel Aviv - Izraelský vojenský soud dnes zamítl odvolání izraelského vojáka Elora Azarii, který byl letos v únoru odsouzen k 18 měsícům vězení za to, že zabil zraněného Palestince. Informují o tom izraelská média. Podle agentury AFP soudci vojenského tribunálu dnes zároveň zamítli i odvolání prokurátorů proti prvoinstančnímu rozsudku. Pro vojáka požadovali přísnější trest.

Vojenský soud přitom Azariu minulý týden v pondělí propustil do domácího vězení. Voják byl ve vazbě od loňského března a vojenská služba mu skončila 20. července.

Azariův případ je v Izraeli pozorně sledován, protože část veřejnosti se vojáka zastává a jeho čin hodnotí stejně jako obhajoba jako náležitý projev obrany. Naproti tomu armádní vedení a žalobce skutečnost, že voják střílel na Palestince ležícího na zemi, považují za vraždu.

Incident se stal loni v březnu v Hebronu. Na izraelské vojáky tam noži zaútočili dva Palestinci. Jeden z útočníků byl zastřelen hned a druhý zůstal ležet zraněný na zemi. K němu Azaria přistoupil a střelil ho do hlavy.

autor: ČTK | 30. 7. 2017 16:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama