Trapas Matoviče baví Slovensko. Můžu ještě jednou, ptal se premiér v živém přenosu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
16. 10. 2020 13:55
Klimatický summit v Bruselu skončil neslavně pro slovenského premiéra Igora Matoviče. Místo projevu spatra přišly zmatky a žádosti o to, jestli by vyjádření nešlo zopakovat. Jenže na to bylo už pozdě, jeho projev se vysílal živě.
Slovenský premiér Matovič se ztrapnil v živém přenosu | Video: Facebook / Ľuboš Blaha

Když měl premiér na kameru říct pár slov, přišel problém. Nervózní politik začal hledat slova. "Nevím, jak mám začít," pronesl. Následně se rozhovořil o ochraně životního prostředí, ale myšlenku zřejmě neměl zformovanou, a tak se zaseknul. "Můžu ještě jednou?" zeptal se.

Matovič chvíli zmatkoval a marně hledal slova v angličtině. A potom přišla zpráva, se kterou zjevně nepočítal. Jeho projev se totiž už vysílal naživo. "Živě? To ne," divil se premiér.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Ministři Arménie a Ázerbájdžánu budou v USA řešit Karabach, setkají se s ministrem Pompeem

Ministři zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu dnes oznámili, že se kvůli bojům na Náhorním Karabachu v pátek setkají ve Washingtonu se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. O plánované schůzce informovala agentura Reuters. Washington setkání zatím nekomentoval. Z Karabachu jsou navzdory příměří hlášeny další boje.

Z dosavadních informací není jasné, zda se šéfové diplomacií znepřátelených stran setkají s Pompeem zvlášť nebo najednou. Nicméně plánované schůzky naznačují, že Washington se začíná v současném konfliktu na Náhorním Karabachu více angažovat, píše Reuters. Až dosud bylo ve snaze o ukončení nejnovějších bojů v oblasti aktivní zejména Rusko.

Prezident Vladimír Putin si dnes kvůli konfliktu také telefonoval se svým francouzským protějškem, Emmanuelem Macronem. Právě v Rusku se obě země dohodly už dříve tento měsíc na příměří, naposledy klid zbraní začal platit v sobotu, boje však neustaly.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Jedny z nejprodávanějších amerických novin USA Today poprvé podpořily do voleb jednoho z kandidátů

Redakční rada jednoho z nejprodávanějších amerických deníků USA Today dnes podpořila do prezidentských voleb demokrata Joea Bidena. Je to přitom poprvé, co se list postavil za jednoho z kandidátů od svého založení v roce 1982. Podobný krok již letos učinilo několik dalších periodik.

"Není to něco, co bychom dělali zlehka či s nadšením," uvedl šéf redakční rady USA Today Bill Stenberg. "V roce 2016 nedokázali konzervativní členové jít o krok dál a podpořit Hillary Clintonovou," pokračoval s tím, že před čtyřmi roky list jen nabádal svoje čtenáře, aby nevolili Trumpa, nicméně podporu nevyslovil nikomu.

"Nyní, když je to otázka Joea Bidena proti Donaldu Trumpovi, byla v radě plná shoda nejen na tom postavit se znovu proti Donaldu Trumpovi, ale udělat krok navíc a podpořit Joea Bidena, který je méně polarizující a kontroverzní postavou než Clintonová," dodal Stenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy