Trapas Matoviče baví Slovensko. Můžu ještě jednou, ptal se premiér v živém přenosu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
16. 10. 2020 13:55
Klimatický summit v Bruselu skončil neslavně pro slovenského premiéra Igora Matoviče. Místo projevu spatra přišly zmatky a žádosti o to, jestli by vyjádření nešlo zopakovat. Jenže na to bylo už pozdě, jeho projev se vysílal živě.
Slovenský premiér Matovič se ztrapnil v živém přenosu | Video: Facebook / Ľuboš Blaha

Když měl premiér na kameru říct pár slov, přišel problém. Nervózní politik začal hledat slova. "Nevím, jak mám začít," pronesl. Následně se rozhovořil o ochraně životního prostředí, ale myšlenku zřejmě neměl zformovanou, a tak se zaseknul. "Můžu ještě jednou?" zeptal se.

Matovič chvíli zmatkoval a marně hledal slova v angličtině. A potom přišla zpráva, se kterou zjevně nepočítal. Jeho projev se totiž už vysílal naživo. "Živě? To ne," divil se premiér.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy