U pobřeží Barmy se potopil trajekt, zemřelo 33 pasažérů

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 3. 2015 13:12
Záchranářům se podařilo z moře vytáhnout 167 přeživších. Přes deset osob se pohřešuje.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Rangún - Nejméně 33 lidí zahynulo a přes deset dalších osob se pohřešuje v důsledku lodního neštěstí u pobřeží Barmy. S odvoláním na místní policii a úřady o tom informují zahraniční agentury. Podle nejnovějšího vyjádření úřadů je ale už jen mizivá naděje, že by záchranáři někoho živého ještě objevili.

Trajekt Aun Tagun-3 provozovaný vládní společností, který se v pátek večer místního času potopil, přepravoval podle oficiálních údajů 214 osob. Pasažérů prý mohlo být na palubě i více.

Záchranářům se do sobotního večera místního času (zhruba poledne středoevropského času) podařilo vytáhnout z moře 167 přeživších pasažérů a 33 mrtvých, oznámil podle agentury AP šéf krizového štábu barmského Červeného kříže Maun Maun Kchin.

Pátrání po pohřešovaných podle úřadů stále pokračuje. Nezdá se prý ale možné, že by za špatného počasí a v silném proudu mohl být ještě někdo naživu.

Nehoda se stala v pátek večer u západního pobřeží Barmy, upřesnila agentura AFP. "Máme podezření, že se plavidlo potopilo kvůli přetížení nákladem," uvedl jeden z policistů.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy