U pobřeží Barmy se potopil trajekt, zemřelo 33 pasažérů

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 3. 2015 13:12
Záchranářům se podařilo z moře vytáhnout 167 přeživších. Přes deset osob se pohřešuje.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Rangún - Nejméně 33 lidí zahynulo a přes deset dalších osob se pohřešuje v důsledku lodního neštěstí u pobřeží Barmy. S odvoláním na místní policii a úřady o tom informují zahraniční agentury. Podle nejnovějšího vyjádření úřadů je ale už jen mizivá naděje, že by záchranáři někoho živého ještě objevili.

Trajekt Aun Tagun-3 provozovaný vládní společností, který se v pátek večer místního času potopil, přepravoval podle oficiálních údajů 214 osob. Pasažérů prý mohlo být na palubě i více.

Záchranářům se do sobotního večera místního času (zhruba poledne středoevropského času) podařilo vytáhnout z moře 167 přeživších pasažérů a 33 mrtvých, oznámil podle agentury AP šéf krizového štábu barmského Červeného kříže Maun Maun Kchin.

Pátrání po pohřešovaných podle úřadů stále pokračuje. Nezdá se prý ale možné, že by za špatného počasí a v silném proudu mohl být ještě někdo naživu.

Nehoda se stala v pátek večer u západního pobřeží Barmy, upřesnila agentura AFP. "Máme podezření, že se plavidlo potopilo kvůli přetížení nákladem," uvedl jeden z policistů.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy