U pobřeží Barmy se potopil trajekt, zemřelo 33 pasažérů

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 3. 2015 13:12
Záchranářům se podařilo z moře vytáhnout 167 přeživších. Přes deset osob se pohřešuje.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Rangún - Nejméně 33 lidí zahynulo a přes deset dalších osob se pohřešuje v důsledku lodního neštěstí u pobřeží Barmy. S odvoláním na místní policii a úřady o tom informují zahraniční agentury. Podle nejnovějšího vyjádření úřadů je ale už jen mizivá naděje, že by záchranáři někoho živého ještě objevili.

Trajekt Aun Tagun-3 provozovaný vládní společností, který se v pátek večer místního času potopil, přepravoval podle oficiálních údajů 214 osob. Pasažérů prý mohlo být na palubě i více.

Záchranářům se do sobotního večera místního času (zhruba poledne středoevropského času) podařilo vytáhnout z moře 167 přeživších pasažérů a 33 mrtvých, oznámil podle agentury AP šéf krizového štábu barmského Červeného kříže Maun Maun Kchin.

Pátrání po pohřešovaných podle úřadů stále pokračuje. Nezdá se prý ale možné, že by za špatného počasí a v silném proudu mohl být ještě někdo naživu.

Nehoda se stala v pátek večer u západního pobřeží Barmy, upřesnila agentura AFP. "Máme podezření, že se plavidlo potopilo kvůli přetížení nákladem," uvedl jeden z policistů.

 

Právě se děje

Další zprávy