Tragický požár v Paříži spáchala labilní žena. Pohádala se s hasičem a zapálila dům

ČTK ČTK
9. 2. 2019 6:37
Žena se dlouhodobě léčí na psychiatrii. Požár si tento týden vyžádal deset mrtvých.
Dramatická záchrana lidí z plamenů. V Paříži hořel osmipatrový činžovní dům | Video: Associated Press

Požár, který v noci na úterý zachvátil vrchní část osmipatrové budovy v 16. obvodě na jihozápadě města, byl nejtragičtějším požárem ve francouzské metropoli od roku 2005. Ošetřeny kvůli němu musely být další zhruba tři desítky osob. Hasiči s živlem bojovali šest hodin.

V souvislosti s katastrofou byla zadržena žena ve věku mezi 40 a 50 lety, která v domě bydlela. Během posledních deseti roků byla žena opakovaně léčena v psychiatrických zařízeních v Paříži.

Pouhých šest dní před tragédií byla pacientka propuštěna po 12denním pobytu z psychiatrické kliniky, sdělil pařížský prokurátor Rémy Heitz tento týden na tiskové konferenci. Obviněná byla opakovaně v konfliktu se sousedem, který pracuje jako hasič. Krátce před vypuknutím ohně se s dotyčným opět pohádala, uvedla podle agentury AFP policie.

Při zatýkání byla žena opilá a pokoušela se zapálit auto, konstatovala policie. Prokurátor Heitz uvedl, že podezřelá, která byla od zatčení držena v policejním psychiatrickém zařízení, byla v pátek obviněna ze žhářství s následkem smrti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy