Tragický omyl. Pacient zemřel až v chladírně márnice

ČTK ČTK
8. 2. 2013 7:44
Drastický důsledek chybné diagnózy řeší kriminalisté ve městě Pskov v Rusku
Pitva ukázala, že muž byl do márnice dopraven ještě živý. Ilustrační foto.
Pitva ukázala, že muž byl do márnice dopraven ještě živý. Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Moskva - Drastický důsledek chybné diagnózy řeší kriminalisté ve městě Pskov na severozápadě Ruska.

Jde o případ muže, který omylem skončil v chladicím boxu místní márnice - a než se na chybu přišlo, tak opravdu skonal.

"Oblastní vyšetřovací orgány prověřují smrt sedmapadesátiletého muže. Podle zjištění prověrky bude rozhodnuto o dalším postupu," uvedl vyšetřovací výbor, což je ruská obdoba FBI.

Dotyčný padesátník se ocitl v chladírně márnice 4. února. O dva dny později kvůli objasnění příčiny smrti následovala pitva, která vedla ke zjištění, že "muž byl do márnice dopraven ještě živý".

"Smrtelný omyl" upoutal i pozornost celostátních médií, která se postarala o titulky typu "Pacienta zaživa umrazili v márnici k smrti".

Prý se ale už cosi podobného stalo loni v Egyptě a v roce 2005 v Rumunsku, kde ale domnělí nebožtíci stačili včas obživnout, přinejhorším alespoň na vlastním pohřbu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy