Tragédie v Moskvě: Startující letadlo srazilo člověka. Pilot myslel, že zabil zvíře

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 11. 2018 22:06
Na letišti Šeremeťjev u ruského hlavního města, se našla mrtvola člověka. Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na zdroj z letiště. Dotyčný zahynul při srážce se startujícím letadlem.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

"Posádka jednoho letadla letícího do Atén po vzletu oznámila dispečerům na letišti, že se na dráze asi srazila s nějakým zvířetem. Rozhodlo se, že se letadlo na letiště nevrátí, protože nic nesignalizovalo, že by bylo poškozeno," citoval Interfax svůj zdroj.

Dispečeři se nicméně rozhodli nechat zkontrolovat dráhu, a tak se našla mrtvola neznámého muže. Ta byla podle agentury v takovém stavu, že se předpokládalo, že určení totožnosti si vyžádá testy DNA.

Mezitím se podle letiště podařilo totožnost mrtvého zjistit; podle televize Ren TV se vedle mrtvoly našel palubní lístek. Okolnosti, jak se muž mohl dostat na dráhu, se vyšetřují.

"Mrtvý se ukázal být občanem Arménie, vyhoštěným z Madridu do vlasti, s přestupem (na jiné letadlo) v Moskvě," napsal později Interfax. Agentura dodala, že deportovaný Armén na palubě letadla z Madridu do Moskvy vyvolal výtržnost a po přistání v Moskvě se vytratil, aniž by prošel celní a pasovou kontrolou.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Z nizozemského muzea někdo ukradl obraz van Gogha. Bylo zavřené kvůli epidemii

Neznámí pachatelé ukradli z muzea Singer Laren v nizozemském Larenu východně od Amsterodamu obraz Vincenta van Gogha. Oznámila to nizozemská agentura ANP. Muzeum je kvůli epidemii uzavřené. Zda zloději odnesli i jiná umělecká díla, není zatím jasné.

Obraz Jarní zahrada z roku 1884 byl zapůjčen z muzea v Groningenu pro výstavu Zrcadlo duše, na níž mohli v Larenu do uzavření expozice návštěvníci vidět díla malířů tvořících ve stylu neoimpresionismu, pointilismu, expresionismu a kubismu. Na instalaci výstavy se podílelo amsterodamské Rijksmuseum.

Policie zatím po pachatelích pátrá. Muzeum Singer Laren bylo zřízeno k prezentaci děl z pozůstalosti amerického sběratele Williama Singera, potomka miliardářské rodiny pittsburghských ocelářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy