Tradice zachována. Bulvár odhalil milenku prezidenta

Martin Novák Martin Novák
10. 1. 2014 11:40
Francouzský prezident Francois Hollande není ženatý, ale má "oficiální" partnerku.
Francois Hollande.
Francois Hollande. | Foto: Reuters

Paříž - Francouzskému prezidentovi Francoisi Hollandovi klesá popularita, je obviňován z neplnění předvolebních slibů (například ten týkající se snížení nezaměstnanosti) a šance, že mu Francouzi dají důvěru i podruhé, je v tuto chvíli velmi malá.

Kvůli bulvárnímu časopisu Closer má teď ještě o problém navíc. Týdeník, který se proslavil zveřejněním fotografií svlečené Kate Middletonové, vyrukoval s dalším sólokaprem.

Hollande s Valerií Trierweilerovou.
Hollande s Valerií Trierweilerovou. | Foto: Reuters

Má prý důkazy - včetně fotografií -, že Hollande tajně navštěvuje jedenačtyřicetiletou herečku Julii Gayetovou. Dokonce jezdí na skútru a má na hlavě helmu, aby nebyl poznán.

Gayetová šedesátiletého politika podporovala předloni v prezidentské kampani, vychvalovala ho jako skromného člověka, který rozumí starostem a problémům obyčejných lidí.

Prezident v první reakci uvedl, že jde o útok na jeho soukromí a zvažuje právní kroky. Informaci, že má s herečkou milostný vztah, však nekomentoval.

Hollande není ženatý, jeho "oficiální" partnerkou je novinářka Valerie Trierweilerová. Čtyři děti má se svojí předchozí dlouholetou partnerkou a kolegyní ze Socialistické strany Ségolene Royalovou, neúspěšnou kandidátkou z prezidentských voleb v roce 2008.

Vypadá to, že tradice francouzských prezidentů nežít v přísně monogamním vztahu zůstává zachována.

"Francie má dlouhou tradici politiků, kteří přirovnávají dobývání moci k dobývání žen. A sexuální  zdatnost, zdá se, souvisí s úspěchem v politice," tvrdí Christophe Dubios, spoluautor knihy Sexus Politicus, která vyšla s velkým úspěchem ve Francii před sedmi lety.

Prezidenti Valery Giscard d'Estaing, Francois Mitterrand a Jacques Chirac prosluli jako pilní lamači ženských srdcí, v jejichž životech hrál sexuální apetit důležitou roli.

Francois Mitterrand s Fidelem Castrem.
Francois Mitterrand s Fidelem Castrem. | Foto: Reuters

"Všichni tito politici se prezentují na veřejnosti jako naprosto čistí jedinci, ale téměř všichni muži-politici ve Francii byli nebo jsou nezřízenými sukničkáři," tvrdí Christophe Dubois, jeden z autorů.

Kniha popisuje divoké historky ze života Francoise Mitterranda, který proslul dlouhou řadou svedených žen a až na konci života přiznal existenci nemanželské dcery.

Podle Duboise autoři z vyprávění pamětníků zjistili, že Mitterrand udržoval poměr se ženami, které pak "přenechával" svým poradcům a řidiči.

Jacques Chirac prý často mizel na záhadná noční "rendez-vous" a na zahraniční cesty si někdy bral své milenky.

Nicolase Sarkozyho manželka Cecilia po jeho opakovaných nevěrách opustila v roce 2005 a jeho současnou manželkou je zpěvačka Carla Bruniová.

Dominique Strauss-Kahn.
Dominique Strauss-Kahn. | Foto: Reuters

Zapomenout v tomto výčtu nelze ani na prezidentského kandidáta a bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna, o jehož sexuálním apetitu se vyprávějí hotové legendy.

Jeho politickou kariéru zničila aféra s pokojskou v newyorském hotelu. Nepotvrdilo se sice obvinění ze znásilnění, ale prezidentem se Strauss-Kahn už nestane.

 

Právě se děje

Další zprávy