Top Secret. Podívejte se na vybavení špionů v akci

Top Secret. Podívejte se na vybavení špionů v akci
Co agentům výzvědných služeb pomáhalo? Na tuto otázku může najít odpověď každý, kdo navštíví muzeum špionáže v německém Oberhausenu. Jmenuje se "Top Secret".
Najdete tu například legendární německý šifrovací stroj Enigma ze 2. světové války.
Od té doby šifrování prošlo výraznou obměnou. Tohle používala východoněmecká Stasi.
Schopnost rychle změnit vzhled dokázali špioni s pomocí tohoto příručního setu.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Dan Poláček Reuters, ČTK, Profimedia, Dan Poláček
15. 7. 2013 7:00

V německém Oberhausenu nedávno otevřeli Muzeum špionáže. Návštěvníci si tak mohou na vlastní oči prohlédnout, jaké bylo vybavení profesionálních zvědů. Nahlédněte s nimi.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy