Tony Abbott padl. Australskou vládu nově povede jeho stranický rival Malcolm Turnbull

ČTK ČTK
14. 9. 2015 14:39
Austrálie má nového premiéra. Do čela vlády ostrovní země se po vnitrostranickém klání v Liberální straně Austrálie postaví Malcolm Turnbull, který v hlasování porazil dosavadního ministerského předsedu Tonyho Abbotta poměrem 54 ku 44 hlasům delegátů. Abbott dlouhodobě čelil silné opozici uvnitř vlastní strany, která se potýká s klesající popularitou v průzkumech veřejného mínění. Naposledy poslanci o jeho setrvání na postu předsedy hlasovali letos v únoru, tehdy jej podpořili poměrem 61 ku 39. Parlamentní volby se budou v Austrálii konat příští rok.
Tony Abbott.
Tony Abbott. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 minutami

Testy v Premier League přinesly jeden případ nákazy v Tottenhamu

Další vlna testování v anglické fotbalové Premier League před plánovaným restartem soutěže 17. června přinesla jeden pozitivní výsledek na koronavirus. Tottenham potvrdil, že nákaza se objevila u člena klubu, jenž neměl příznaky covidu-19.

Pozitivní test pochází z pondělního a úterního testování celkem 1197 osob. Předchozí tři vlny odběrů po návratu fotbalistů k týmovým tréninkům přinesly 12 pozitivních výsledků.

Nejbohatší soutěž světa se kvůli koronavirové pandemii nehraje od března. Do konce sezony zbývá devět kol, během dvou týdnů do restartu ligy kluby čekají ještě přípravné zápasy. Tabulku vede s obřím náskokem 25 bodů Liverpool, jemuž stačí dvakrát vyhrát, aby se po třiceti letech stal mistrem.

Další zprávy