Mrazivý záběr z železničního přejezdu. Tohle nikdy nedělejte, varuje dopravce

pru pru
23. 9. 2021 11:06
Nizozemský správce železnic ProRail zveřejnil výstražné video, které ukazuje životu nebezpečnou situaci na stanici Ermelo nedaleko Amsterdamu. Venkovní kamery zachytily ženu, která dvakrát přeběhla železniční přejezd se zavřenými závorami a jen o centimetry unikla jedoucímu vlaku. "Tohle nikdy nedělejte. Pro strojvůdce je takové chování největším strašákem," vyzývá organizace.
Žena dvakrát přeběhla železniční přejezd a jen o centimetry unikla jedoucímu vlaku. | Video: Facebook/ProRail

Národní nizozemský správce železnic zveřejnil záběry před několika dny na svých sociálních sítích jako varování pro všechny cestující. "Takové chování má závažné důsledky. Více než třetinu zpožděných vlaků způsobují lidé, kteří jdou vědomě nebo i nevědomě po trati," uvádí ProRail na svých webových stránkách.

"Výsledkem jsou škody v hodnotě desítek milionů eur a značné množství zmařených životů. Kromě toho je trestné se pohybovat na kolejích," dodala organizace. Také upozorňuje na to, že rozjetý vlak nemůže zastavit na místě a ujede i stovky metrů, než zastaví.

Tamní policisté zatím nezjistili totožnost ženy na záběrech. Za své chování by v Nizozemsku mohla dostat pokutu ve výši 250 eur (v přepočtu 6400 korun).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Únosci misionářů na Haiti žádají výkupné 17 milionů dolarů

Ozbrojenci, kteří v sobotu na Haiti unesli 17 misionářů z USA a Kanady, žádají za jejich propuštění výkupné 17 milionů dolarů (372,6 milionu korun), napsal dnes list The Wall Street Journal. Haitská policie i americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) jsou s únosci v kontaktu. Vyjednávání s nimi by mohla trvat i několik týdnů, varoval haitský ministr spravedlnosti Liszt Quitel. Bílý dům uvedl, že politikou USA je s únosci nevyjednávat.

Skupina unesených, mezi nimiž je i pět dětí, se hlásí ke křesťanské organizaci Christian Aid Ministries. Cizince unesli v haitské metropoli, když se po návštěvě sirotčince chystali k cestě autobusem na letiště. Za únosem stojí kriminální skupina 400 Mawozo, která působí v dané oblasti.

před 5 hodinami

Na severu Indie zemřelo kvůli záplavám v posledních dvou dnech 41 lidí

Nejméně 41 životů si na severu Indie vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které způsobily několik dní trvající silné deště. Uvedly to dnes podle agentury AFP indické úřady. Meteorologové navíc varovali, že i v nadcházejících dnech očekávají v oblasti intenzivní srážky.

Úřady severoindického státu Uttarákhandu, který z větší části tvoří pohoří Himálaj, oznámily, že sesuvy půdy dnes zabily 35 lidí a v pondělí 6 osob. Podle jednoho z místních představitelů oslovených AFP napáchaly intenzivní srážky v odlehlých místech této horské oblasti značné škody. Kvůli výstrahám meteorologů byly v Uttarákhandu zavřeny školy a pozastaveny turistické aktivity.

Sesuvy půdy postihují himálajské oblasti Indie pravidelně, jejich počet ale podle odborníků narůstá kvůli globálnímu oteplování, tání ledovců, odlesňování a budování přehrad s vodními elektrárnami, napsala agentura AFP. V únoru zahynulo zhruba 200 lidí, když se pod druhou nejvyšší indickou horou Nandá Déví utrhl kus ledovce a zřítil se do řeky. Ohromná masa vody následně zničila jednu menší přehradu s vodní elektrárnou a druhou větší poškodila.

Povodně v posledních dnech postihly i jih Indie. Ve státě Kérala si podle agentury AP vyžádaly nejméně 28 obětí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy