Tíživá situace v Africe: somálský hladomor v obrazech

Tíživá situace v Africe: somálský hladomor v obrazech
Lidé podstupují vyčerpávající, dny až týdny trvající pouť do uprchlických táborů.
Jejich kapacita bývá ale až několikanásobně překročena.
Nejohroženější skupinou jsou děti,...
...až padesát procent přichází do táborů podvyživených a stále více dětí umírá.
Foto: Reuters
Reuters Radim Klekner Reuters, Lucie Kalivodová, Radim Klekner
2. 8. 2011 15:38

Mogadišu/Nairobi - Po nekonečných týdnech, kdy východ Afriky sužovalo strašlivé sucho, teď z nebe bez ustání padá déšť, který uprchlický tábor u Dadaabu přeměnil v močál. Běženci na severu Keni se v rozporu se svou vírou za letošního ramadánu nepostí. Umírají hlady.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy