Desítky tisíc lidí protestovaly proti jaderným elektrárnám. Lidský řetěz se táhl přes tři země

ČTK ČTK
25. 6. 2017 22:45
Tisíce Belgičanů, Nizozemců a Němců dnes demonstrovaly v pohraničí svých zemí za okamžité odpojení belgických jaderných bloků Tihange 2 a Doel 3. Bezpečnost obou problémových bloků je údajně sporná kvůli tisícovkám mikrotrhlin. Organizátoři hovoří o účasti 50 až 60 tisíc lidí, informovala agentura DPA. Protestující vytvořili lidský řetěz, který se táhl od jaderné elektrárny Tihange v Huy u Lutychu přes nizozemské území až po západoněmecké Cáchy. Řetěz byl dlouhý 90 kilometrů. O odpojení zmíněných jaderných bloků ze sítě usiluje už delší dobu široké spojenectví politiků, občanské společnosti a obcí.
Protestující proti jaderným elektrárnám vytvořili 90 km dlouhý řetěz, zasahující do třech zemí.
Protestující proti jaderným elektrárnám vytvořili 90 km dlouhý řetěz, zasahující do třech zemí. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy