Projděte si náročné záchranné operace. Na Kamčatce vysvobozovali posádku ponorky, v Chile 33 horníků

Zahraničí Zahraničí
6. 7. 2018 20:10
Thajští záchranáři nyní pracují na vysvobození třináctičlenné skupiny, která uvázla v jeskynním komplexu na severu země. K chlapcům se už dostalo jídlo a pití, ale hrozí, že v podzemí ještě dlouho budou. Není to poprvé, kdy svět s napětím sleduje náročnou záchrannou operaci. Připomeňte si podobné případy z minulosti.
Foto: Reuters

Chiang Rai, Thajsko, 2018

Jeskyně Tham Luang Nang Non, která leží v nejsevernější thajské provincii Chiang Rai, vězní od předminulé soboty třináct lidí. Fotbalový tým, který tvoří dvanáct chlapců ve věku 11 až 16 let a pětadvacetiletý trenér, tu uvázl kvůli povodním. Voda fotbalistům zablokovala cestu ven.

Potápěči skupinu objevili po devíti dnech a v současné době zvažují, jak ji bezpečně vyprostit. Zatím vítězí varianta, že fotbalisty naučí se potápět. Skupina už s výcvikem ve středu dokonce začala. Zejména zahraniční experti ale upozorňují, že jde o velmi riskantní možnost.

Thajci vkládají naději také do toho, že opadne voda. Tato země v jihovýchodní Asii ale tradičně zažívá dlouhé období mohutných dešťů, které může trvat až do podzimu. Hladina vody tak naopak může ještě stoupnout. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy