Texaský vrah sedmi lidí si opatřil zbraň mimo licencovaný prodej, vyhnul se kontrole

ČTK ČTK
4. 9. 2019 6:59
Šestatřicetiletý muž, který minulý víkend na západě amerického státu Texas zabil sedm lidí a dalších 22 zranil, si opatřil střelnou zbraň mimo státem licencovaného prodejce, aby se vyhnul kontrolní proceduře. Napsala to v úterý agentura AP s odvoláním na vyšetřovatele.
Foto: ČTK

Seth Aaron Ator začal minulou sobotu mezi texaskými městy Midland a Odessa střílet ze svého auta na dopravní policisty, kteří ho zastavili kvůli přestupku. Po incidentu s policisty zasáhl dalšího člověka a při průjezdu městem Odessa dál střílel po náhodných motoristech i kolemjdoucích.

Po nějaké době Ator opustil svoje vozidlo a zmocnil se poštovní dodávky, přičemž smrtelně zranil devětadvacetiletou poštovní doručovatelku. Policisté ho nakonec po dramatické honičce zabili na parkovišti před místním kinem.

Střelec se podle vyšetřovatelů pokoušel koupit útočnou pušku v prodejně, která má na prodej střelných zbraní federální licenci. Bezpečnostní prověrkou ale neprošel, a proto si opatřil zbraň z jiných, soukromých zdrojů. Sousedi Atora podle AP označili za agresivního násilníka, který neváhá kdykoli vystřelit. Všichni se ho prý báli.

 

Právě se děje

Další zprávy