Zimní počasí dorazilo do netradičních míst. Sníh zasypal Jeruzalém i řecké pláže

Zimní počasí dorazilo do netradičních míst. Sníh zasypal Jeruzalém i řecké pláže
...
Kvůli sněhu popadalo v Aténách a v přilehlé oblasti na 800 stromů, což přerušilo dodávky elektřiny. Bez ní se ocitlo až čtvrt milionu domácností, někteří lidé jsou bez proudu už více než 24 hodin.
Pořádná zima v posledních dnech překvapivě dorazila na Blízký východ. Poprvé po letech nasněžilo v Sýrii, Libanonu, Jordánsku nebo Izraeli. Všechny oblasti se potýkaly s omezeními v dopravě a nehodami, v Jordánsku kvůli nepříznivému počasí dokonce museli zastavit očkování proti nemoci covid-19.
Studená fronta z Kanady přišla i do Spojených států. V úterý sníh pokrýval až 73 procent amerického území. Na fotografii si muž v americkém Kolumbusu staví iglú.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
18. 2. 2021 14:33
V posledních dnech překvapily sněhové přeháňky a nízké teploty obyvatele naprosto nezvyklých míst. Zimní pokrývku hlásí Jeruzalém, Atény i Texas. Kromě radovánek však počasí přineslo hlavně problémy v dopravě nebo při dodávkách elektřiny či vody.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy