Foto: Mnichov v pohotovosti. Útočník zavraždil u nákupního centra devět lidí

Foto: Mnichov v pohotovosti. Útočník zavraždil u nákupního centra devět lidí
Útok začal zřejmě u restaurace McDonald's u nákupního centra Olympia. Místo činu hlídali policisté.
Nákupní centrum bylo evakuováno. Ve městě nejezdila hromadná doprava.
Informace hovořily o až třech útočnících.
Policejní vozy u nákupního centra Olympia v Mnichově.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 23. 7. 2016 6:48
Krátce před páteční 18. hodinou došlo v blízkosti obchodní centra v Mnichově ke střelbě, při které zemřelo nejméně devět lidí. Původní informace hovořily o třech útočnících, policie ale nakonec oznámila, že střelec byl jen jeden a spáchal sebevraždu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy