reklama
 
 

Teroristé plánují útok v Kosovu, policie je v pohotovosti

Aktualizováno 30. 6. 2015 20:25
Kosovská policie už prý byla uvedena do nejvyššího stupně pohotovosti a její příslušníci chodí s neprůstřelnými vestami.

Priština - Albánští islamističtí bojovníci, kteří mají základny v Sýrii a v Iráku, prý připravují teroristické útoky na instituce v Kosovu.

Informují o tom prištinská média, podle nichž byla kosovská policie uvedena do nejvyššího stupně pohotovosti a její příslušníci už chodí s neprůstřelnými vestami.

Server lajmi.net s odvoláním na policejní zdroje a informace z bezpečnostních složek napsal, že albánští džihádisté v Sýrii a Iráku chystají v koordinaci s Albánci v Makedonii, Albánii, Kosovu, ale i v dalších zemích regionu teroristické útoky.

Kosovská policie tyto informace nepotvrdila, ale ani nepopřela.

Trestní stíhání 130 lidí spojených s teroristy

Mluvčí policie Beki Kelani v reakci na dotazy médií vyjmenoval opatření, která kosovská policie podniká proti případným teroristickým útokům. Žádné podrobnosti ale neuvedl.

Kelani v prohlášení mimo jiné rovněž sdělil, že je trestně stíháno více než 130 lidí spojených s teroristickými organizacemi a s rekrutováním, podněcováním a financováním osob s cílem přimět je, aby se k teroristickým organizacím připojily.

V této souvislosti bylo zatčeno 80 lidí a prohledáno přes 100 míst, kde se zdržují podezřelé osoby.

Kvůli informacím o možných útocích policie v Kosovu zvedla úroveň bezpečnostních opatření na nejvyšší stupeň. Mimořádná pozornost je prý přitom věnována především státním institucím, jako jsou úřady prezidenta a vlády a parlament.

autor: ČTK | 30. 6. 2015 18:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama