Teroristé plánují útok v Kosovu, policie je v pohotovosti

Aktualizováno 30. 6. 2015 20:25
Kosovská policie už prý byla uvedena do nejvyššího stupně pohotovosti a její příslušníci chodí s neprůstřelnými vestami.
Policie v Kosovu je v pohotovosti
Policie v Kosovu je v pohotovosti | Foto: Reuters

Priština - Albánští islamističtí bojovníci, kteří mají základny v Sýrii a v Iráku, prý připravují teroristické útoky na instituce v Kosovu.

Informují o tom prištinská média, podle nichž byla kosovská policie uvedena do nejvyššího stupně pohotovosti a její příslušníci už chodí s neprůstřelnými vestami.

Server lajmi.net s odvoláním na policejní zdroje a informace z bezpečnostních složek napsal, že albánští džihádisté v Sýrii a Iráku chystají v koordinaci s Albánci v Makedonii, Albánii, Kosovu, ale i v dalších zemích regionu teroristické útoky.

Kosovská policie tyto informace nepotvrdila, ale ani nepopřela.

Trestní stíhání 130 lidí spojených s teroristy

Mluvčí policie Beki Kelani v reakci na dotazy médií vyjmenoval opatření, která kosovská policie podniká proti případným teroristickým útokům. Žádné podrobnosti ale neuvedl.

Kelani v prohlášení mimo jiné rovněž sdělil, že je trestně stíháno více než 130 lidí spojených s teroristickými organizacemi a s rekrutováním, podněcováním a financováním osob s cílem přimět je, aby se k teroristickým organizacím připojily.

V této souvislosti bylo zatčeno 80 lidí a prohledáno přes 100 míst, kde se zdržují podezřelé osoby.

Kvůli informacím o možných útocích policie v Kosovu zvedla úroveň bezpečnostních opatření na nejvyšší stupeň. Mimořádná pozornost je prý přitom věnována především státním institucím, jako jsou úřady prezidenta a vlády a parlament.

před 7 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 32 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.