Teroristé odpálili u somálské restaurace bombu, poté zaútočili na hosty. Zemřelo 20 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 1. 2016 6:50
Skupina ozbrojenců ve čtvrtek v somálské metropoli Mogadišo zaútočila na restauraci u pláže. U vchodu do objektu nejprve vybuchla nálož nastražená v autě, útočníci následně pronikli dovnitř. Útok si vyžádal přes dvacet obětí. Podle policie se k útoku přihlásilo islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida.
Jeden z dřívějších útoků Al-Šabáb v Somálsku.
Jeden z dřívějších útoků Al-Šabáb v Somálsku. | Foto: Reuters

Mogadišo - Při útoku skupiny ozbrojenců na restauraci v somálské metropoli Mogadišu v noci na pátek zahynulo přes dvacet lidí. Oznámila to somálská policie po ozbrojeném zásahu, který akci teroristů zlikvidoval. K útoku se přihlásilo islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida.

U vchodu do restaurace se nejprve odpálil sebevražedný atentátník v autě, další útočníci následně pronikli dovnitř. Útočníci napadli restauraci Lido Seafood, kterou navštěvují vládní představitelé a další osobnosti Mogadiša. Boj policie s teroristy trval celou noc, skončil před rozedněním.

Podle agentury AP není jasné, zda mezi mrtvými jsou i ozbrojenci z hnutí Šabáb. Policie oznámila, že z napadené restaurace při zásahu osvobodila mnoho lidí.

Somálské jednotky Šabáb podnikají útoky nejen v Somálsku, ale i na dalších místech ve východní Africe, kde se snaží vytvořit islámský stát a zavést v něm právo šaría. Díky spojení armád několika afrických zemí se Šabáb podařilo vytlačit z Mogadiša, teroristé ale mají pod kontrolou některé venkovské oblasti a dále útočí, především na bezpečnostní síly.

 

Právě se děje

Další zprávy