Terorista ze Stockholmu se snažil připojit k Islámskému státu v Sýrii. Uzbecké úřady o něm věděly

Zahraničí Zahraničí
12. 4. 2017 15:06
Rakhmata Akilova, který se přiznal k pátečnímu teroristickému útoku ve Stockholmu, měla od února uzbecká vláda na seznamu náboženských extremistů. S odkazem na bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Podle ní je Akilov etnický Tádžik, který se ve Švédsku dostal pod vliv tádžické islamistické buňky. V roce 2015 se měl pokusit odcestovat do Sýrie, aby se připojil k bojovníkům takzvaného Islámského státu. Na turecko-syrské hranici byl ale zadržen a deportován zpět do Švédska. V pátek odpoledne v centru Stockholmu najel do davu lidí u obchodního centra. Čtyři lidé nepřežili, dalších 15 skončilo se zraněním. Policie ho zadržela následující den.
Rakhmat Akilov se k teroristickému činu podle svého obhájce přiznal.
Rakhmat Akilov se k teroristickému činu podle svého obhájce přiznal. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy