Terorista z Manchesteru zřejmě jednal sám, míní vyšetřovatelé. Vše, co potřeboval, osobně nakoupil

ČTK ČTK
31. 5. 2017 11:58
Sebevražedný atentátník, který v anglickém Manchesteru minulý týden zabil 22 lidí, zřejmě jednal sám. K tomuto závěru se nyní podle listu The Guardian kloní vyšetřovatelé, kteří dosud předpokládali, že útočník měl zázemí v podobě teroristické buňky. "Naše vyšetřování ukazuje, že (útočník Salman) Abedi osobně nakoupil většinu klíčových komponentů. Je také stále očividnější, že se během čtyř dnů mezi příletem do země a spácháním toho otřesného činu většinou pohyboval a konal sám," uvedl Russ Jackson z protiteroristického oddělení. Policie ale nadále nevylučuje verzi, že Abedi mohl mít komplice.
Hlavní podezřelý z útoku v Manchesteru Salman Abedi.
Hlavní podezřelý z útoku v Manchesteru Salman Abedi. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 37 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy