reklama
 
 

Terorista útočil v Izraeli u hotelu, kde nocuje Obama

22. 7. 2008 14:34
Kandidát na prezidenta USA pokračuje ve své cestě

Jeruzalém - V Jeruzalémě se znovu útočilo bagrem. A to 200 metrů od slavného hotelu Král David, kde dnes přenocuje demokratický kandidát na amerického prezidenta Barack Obama.

Izraelské úřady akt označily za „teroristický útok". Zraněno bylo podle agentury AFP nejméně šestnáct lidí.

Řidič bagru byl zastřelen společně izraelským policistou a jedním z kolemjdoucích civilistů. Předtím najel do několika vozů, včetně autobusu.

Čtěte také: Terorista s buldozerem převracel autobusy v Jeruzalémě

„Řidič buldozeru opustil místo stavby a narazil do dvou aut," citovala agentura Reuters mluvčího jeruzalémské policie. „Civilista, který viděl, co se děje, ho střelil. Buldozer pokračoval v jízdě. Pohraniční policista... pokračoval ve střelbě a terorista byl mrtev."

„První věc, kterou jsem uviděl, bylo, že se snažil rozmlátit hlavu jednoho z kolemjdoucích lžící bagru," prozradil agentuře jeden ze svědků. „Pak začal kličkovat dolů ulicí a narážel do aut."

Podle agentury AFP byl útočníkem dvaadvacetiletý Palestinec Ghassan Abú Tair z vesnice Umm Tuba, která je součástí Izraelem okupovaného východního Jeruzaléma.

Před třemi týdny při podobném útoku jiný palestinský řidič svým bagrem zabil tři lidi.

Obama je nyní v Jordánsku, odkud se vydá do Jeruzaléma, Sderotu a na Západní břeh Jordánu. Má v plánu se sejít s izraelskými politiky a představiteli palestinské samosprávy.


 

autor: gaz | 22. 7. 2008 14:34

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama