reklama
 
 

Terorista dostal v Německu doživotí za útok na vlaky

9. 12. 2008 12:58
Akce se útočníkům z Libanonu nezdařila. Při míchání výbušniny chybovali

Düsseldorf - Libanonec s německým pasem, který v létě 2006 se svým komplicem plánoval zopakovat v Německu teroristické útoky podobné těm v Londýně nebo Madridu, dostal doživotní trest.

Ortel nad Júsufem Hadždíbem dnes vynesl vrchní zemský soud v Düsseldorfu.

"Kdo nenávistně plánuje zákeřné zabití mnoha lidí, a ještě ke všemu společensky nebezpečnými prostředky a ze svého pohledu udělá pro úspěch svého činu vše, ten na sebe bere takovou vinu, že odpovědí podle zákona může být pouze trest nejvyšší," napsal v rozsudku soudce Ottmar Breidling.

Hadždíb společně se svým přítelem Džihádem Hamádem, který si už mezitím za stejný čin odpykává dvanáctiletý trest v Libanonu, před dvěma a půl roky položil dvě kufříkové bomby do regionálních vlaků směřujících do Hammu a Koblenze.

Svůj čin spáchali na nádraží v Kolíně nad Rýnem.

To ostatně sám Hadžíd přiznává, tvrdí ale, že šlo jen o atrapu, která nemohla nikdy explodovat. Do vlaků atrapy položili prý proto, že chtěli Německo vystrašit.

Soud se naopak přiklonil k expertnímu posudku, podle nějž desítkám úmrtí zabránila jen nepatrná technologická chyba při domácí přípravě výbušniny.

autor: Blahoslav Hruška | 9. 12. 2008 12:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama