Tel Aviv zasáhl "marihuanový déšť". Dron shodil na město několik set balíčků s drogou

ČTK ČTK
3. 9. 2020 23:16
Bezpilotní letadlo ve čtvrtek odpoledne shodilo na Rabinovo náměstí v Tel Avivu několik set balíčků s marihuanou. Postarala se o to skupina Green Drone, která v Izraeli prosazuje legalizaci této drogy pro osobní použití. Informoval o tom list The Jerusalem Post. Policie zatkla dva muže, kteří dron ovládali.
Sáčky s marihuanou, které na Tel Aviv shazoval bezpilotní leton.
Sáčky s marihuanou, které na Tel Aviv shazoval bezpilotní leton. | Foto: Reuters

"Přišel čas, bratři drazí. Je to pták, je to letadlo? Ne, je to Green Drone, který vám posílá z nebe zdarma marihuanu," uvedla skupina v aplikaci Telegram.

Policie měla podezření, že balíčky obsahují "nebezpečnou drogu", a policistům se podařilo několik balíčků sesbírat. K místu shodu se ale přes velký provoz seběhly desítky lidí a všichni chtěli získat co nejvíc balení, než přijdou policisté.

Skupina Green Drone oznámila, že akce je oslavou nového způsobu doručování marihuany, zvaného "marihuanový déšť". "Zahajujeme projekt 'marihuanový déšť', který zajistí týdenní dodávku kila marihuany rozdělené do dvougramových balíčků v různých částech země," stojí v oznámení skupiny.

Izrael nyní povoluje používání marihuany jen pro lékařské účely. Rekreační užití je nelegální, ale jak uvádí agentura Reuters, je tolerováno. V květnu země schválila vývoz marihuany k využití ve zdravotnictví a vláda si od toho slibuje příjmy v řádu stovek milionů dolarů.

Video: Legalizace marihuany v Kanadě přilákala davy zákazníků, před obchody se tvoří dlouhé fronty

Legalizace v Kanadě přilákala davy zákazníků. Před obchody s marihuanou se tvoří dlouhé fronty | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 33 minutami

ÚOHS dal ministerstvu dopravy pokutu za tendr na registrační značky aut

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil ministerstvu dopravy pokutu 200 000 korun za chybu při tendru na dodávku tabulek registračních značek. Upozornil na to server Zdopravy.cz, ČTK to potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí není pravomocné a lze proti němu podat rozklad.

Důvodem pro uložení pokuty bylo vyloučení společnost Eltodo z výběrového řízení kvůli tomu, že nezaokrouhlila nabídkovou cenu na celé koruny. "Jednalo se o formální požadavek na zpracování nabídky, jehož nesplnění není přiměřené považovat za oprávněný důvod pro vyloučení z účasti v zadávacím řízení. Podle Úřadu tak došlo k ovlivnění výběru dodavatele. Vzhledem k tomu, že v dané věci již byla uzavřena smlouva, uložil Úřad za spáchání přestupku pokutu ve výši 200 000 korun," uvedl Švanda.

Eltodo původně tendr vyhrálo s nejnižší cenou, po jeho vyloučení se vítězem stala druhá společnost v pořadí, Security Paper Mill (SPM) s polským partnerem Utal. Přišla s cenou 55,15 milionu ročně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman dal milost matce pěti dětí, prominul jí pět trestů

Prezident Miloš Zeman z humanitárních důvodů udělil milost matce pěti nezletilých dětí. Prominul jí celkem pět trestů za méně závažnou trestnou činnost. Omilostněná nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu, které Zeman v jiných případech pro udělení milosti vyžaduje.

Prezident se rozhodl pro milost kvůli tomu, že se vzorně stará o pět nezletilých dětí, které by v případě jejího nástupu do výkonu trestu musely být umístěny do různých dětských domovů. Zohlednil také závažný duševní stav nejstarší dcery, které by odloučení od matky mohlo zhoršit její duševní stav, sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy