Těhotnou ženu po smrti mozku odpojili od přístrojů

ČTK ČTK
26. 1. 2014 20:55
Nemocnice v Texasu zákrok odmítala provést, ale nakonec se podvolila rozhodnutí soudu.
Ilustranční foto.
Ilustranční foto. | Foto: Reuters

Washington - Nemocnice v Texasu uposlechla v neděli nařízení soudu a odpojila od přístrojů těhotnou ženu, u které nastala mozková smrt. Sdělili to rodinní právníci.

Odpojení od přístrojů žádal manžel pacientky Erick Munoz, podle kterého plod v neživém těle chřadne. Nemocnice ale zákrok odmítala provést. Tvrdila, že musí chránit život nenarozeného dítěte.

Soud dal nemocnici Johna Petera Smithe do pondělního odpoledne čas na to, aby vyhověla jeho rozhodnutí.

Nemocnice v neděli podle agentury Reuters uvedla, že se bude soudním nařízením řídit. Podle právníků rodiny bylo tělo odpojeno od přístrojů a předáno manželovi.

Marlise Munozová byla ve 14. týdnu těhotenství, když ji její manžel nalezl loni 26. listopadu v bezvědomí.

Nejspíš krevní sraženina měla u ní fatální následky. O dva dny později lékaři oznámili, že její mozek je mrtvý.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy