reklama
 
 

Technický génius Madsen má temný kout duše. Vraždu novinářky plánoval, líbilo se mu týrání žen

18. 1. 2018 5:58
Na jedné straně brilantní mozek, na druhé sadista se sklonem k ponižování žen. Dánsko se chystá na "proces století". Začne 8. března.

Kodaň - Když švédská novinářka Kim Wallová naposledy mávala fotografům na břehu, zatímco vyplouvala na miniponorce Petera Madsena, dánský vynálezce už věděl, co chce udělat.

Jak ukazují poslední důkazy, v Dánsku a vůbec celé Skandinávii populární konstruktér dopředu plánoval vraždu a sexuální zneužití reportérky, která s ním vyplula loni 10. srpna na moře.

Dánská prokuratura to dokládá tím, že Madsen si připravil v ponorce pilu a kovovou trubku. Ačkoliv zatím není jasné, jak švédskou novinářku zavraždil, její tělo později pilou rozřezal a hodil ho do moře.

V úterý prokuratura obžalovala Madsena z vraždy. Jeden z nejsledovanějších procesů v moderní historii Švédska a Dánska začne 8. března.

"Policie má pravděpodobně důkazy svědčící o tom, že šlo o plánovaný, promyšlený čin. Ne o vraždu v afektu," řekl dánskému deníku Ekstra Bladet bývalý šéf oddělení vražd kodaňské policie Ove Dahl.

Zničte ponorku

Sedmačtyřicetiletý Dán čeká na proces ve vazbě. Tři psychiatři po jeho vyšetření nezávisle na sobě napsali ve svých zprávách, že je nebezpečný. Měl by proto být po případném odsouzení oddělen od ostatních vězňů a jeho trest by neměl být časově ohraničen.

Madsenovi sice za brutální vraždu a zhanobení lidských ostatků hrozí doživotí, v Dánsku to ale znamená trest patnácti let vězení s následnou možností propuštění.

Prokuratura také žádá, aby ponorka, kterou Madsen sám navrhl a sestrojil se svým týmem, byla zničena.

Kariéra konstruktéra a technického inovátora, který stavěl ponorky a plánoval kromě jiného i minirakety schopné letět do vesmíru, už zničená patrně je.

K vraždě se ale nepřiznal. Madsen trvá na tom, že se Wallová uhodila o poklop ponorky a on pak její tělo rozřezal v panice.

Vše svědčí proti Madsenovi

Vyšetřovatelé ale zjistili, že technický génius měl svou temnou stránku. Sexuálně ho uspokojovalo fyzické mučení a utrpení žen.

Na těle Wallové policie našla čtrnáct bodných ran v podbřišku a vagině. Pitva ukázala, že v té době žena ještě žila. Zemřela buď na následky uškrcení, nebo proříznutí hrdla.

Při kontrole Madsenova pracovního počítače policisté našli videa se sadistickým mučením žen. Včetně uřezávání hlav. Oficiálně policie nezveřejnila, zda jsou záznamy skutečné, nebo pouze hrané.

Vše svědčí proti Madsenovi, jehož popularitu ve Skandinávii zapříčinilo nejen jeho technické nadání, ale také velmi navštěvovaný a čtený blog.

Wallová se s ním loni v létě vydala na plavbu ponorkou, protože o něm chtěla napsat reportáž.

Dán ale ponorku zřejmě záměrně potopil krátce předtím, než k němu po moři dorazili záchranáři. Původně tvrdil, že novinářka zmizela. Pak přišel s verzí, že se uhodila o poklop.

"Je to velmi neobvyklý a mimořádně otřesný případ," zhodnotil v úterý  dosavadní vyšetřování dánský prokurátor Jakob Buch-Jepsen.

Podívejte se na záběry Madsenovy miniponorky:

Opravu jsem nezvládl, ponorka se do půl minuty potopila, tvrdil nejprve Peter Madsen. Policie ho podezírá z vraždy novinářky. | Video: Asociated Press |  01:17

autor: Martin Novák | 18. 1. 2018 5:58

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama