Tchaj-wan zasáhlo zemětřesení, zranění zatím hlášená nejsou

ČTK ČTK
22. 5. 2016 7:01
Jih Tchaj-wanu zasáhlo v neděli ráno místního času zemětřesení o síle 5,0 stupně Richterovy stupnice. Oznámil to americký geologický ústav USGS. Zranění ani škody na majetku nejsou hlášeny. Otřesy udeřily zhruba 43 kilometrů severovýchodně od Kao-siungu, druhého největšího města ostrova. Jejich centrum se nacházelo v hloubce deseti kilometrů. Zemětřesení jsou na Tchaj-wanu častá. Otřesy o síle 5,6 stupně Richterovy škály zasáhly před deseti dny severovýchod Tchaj-wanu. V únoru se po zemětřesení o síle 6,4 stupně zhroutil velký bytový komplex na jihu země a o život přišlo více než 100 osob.
Zemětřesení na Tchaj-wanu. Ilustrační foto
Zemětřesení na Tchaj-wanu. Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy