Foto: Tanky a holubice. Čína velkolepě slaví konec války

Foto: Tanky a holubice. Čína velkolepě slaví konec války
Vojenskou přehlídku na náměstí Nebeského klidu zahájil čínský prezident Si Ťin-pching.
...
Mnoho diváků muselo jeho projev pozorovat zprostředkovaně.
Nad jejich hlavami přitom přelétala vojenská letadla.
Foto: Reuters
Simona Fendrychová Reuters Simona Fendrychová, Reuters
Aktualizováno 3. 9. 2015 12:09
Peking uspořádal největší vojenskou přehlídku ve své historii.

Peking - Největší vojenská přehlídka v historii Číny se konala na pekingském náměstí Nebeského klidu. Z nejpočetnější armády na světě se jí účastnilo 12 000 vojáků.

Čína si tak připomněla 70. výročí konce 2. světové války v Asii.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy