Taliban zaútočil na armádní autobus. Čtyři mrtví

ČTK ČTK
26. 1. 2014 8:23
Sebevražedný atentátník zaútočil v Kábulu na autobus afghánské armády.
Burning cars and damages are seen at the site of an explosion in Ashafriyeh, central Beirut, October 19, 2012. A huge car bomb exploded in a street in central Beirut duri
Burning cars and damages are seen at the site of an explosion in Ashafriyeh, central Beirut, October 19, 2012. A huge car bomb exploded in a street in central Beirut duri | Foto: Reuters

Kábul - Nejméně čtyři lidi zabil a dalších deset zranil sebevražedný atentátník, který zaútočil dnes v Kábulu na autobus afghánské armády. K útoku se přihlásilo islamistické hnutí Taliban, sdělila kábulská policie.

Autobus převážel zaměstnance ministerstva obrany, uvedl podle agentury AFP mluvčí ministerstva vnitra. Útočník se vyhodil do vzduchu v těsné blízkosti autobusu, čímž zabil tři lidi ve vozidle a jednu ženu na ulici.

Dnešní útok je nejnovějším dokladem rostoucího násilí v Kábulu a dalších oblastech země. Bezpečnostní situace v Afghánistánu se zhoršuje s blížícími se dubnovými prezidentskými volbami a plánovaným stažením mezinárodních vojenských jednotek ke konci letošního roku.

Na návštěvě Afghánistánu byl v pátek a sobotu český prezident Miloš Zeman. Setkal se tam s českými vojáky z kontingentu Mezinárodních sil pro podporu bezpečnosti v Afghánistánu (ISAF) a jednal také se svým afghánským protějškem Hamídem Karzáím.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy